Ustawnik pozycyjny 8692/8693


8692      

Cyfrowy ustawnik pozycyjny do zaworów pneumatycznych


Budowa

Kompaktowy ustawnik pozycyjny typu 8692/8693 jest dostosowany do montażu na siłowniku pneumatycznym serii zaworów procesowych.

Ustawnik pozycyjny jest zaprojektowany, aby spałniał wymagania w środowiskach higienicznych. W zaworach serii 23xx kanał powietrza sterującego jest zintegrowany z siłownikiem. Interfejs użytkownika w postaci wyświetlacza cyfrowego oraz klawiatury zapewnia prostą obsługę urządzenia oraz możliwość wybóru wielu funkcji. Ustawnik pozycyjny odczytuje pozycję zaworu bezkontaktowo, dzięki zdalnemu, analogowemu czujnikowi położenia. Sterowanie zaworem odbywa się bez dodatkowego poboru sprężonego powietrza.

Dostępne są interfejsy komunikacyjne takie jak Profibus DPV1 lub DeviceNet, analogowe (4-20 mA, 0-10V). Obudowa ustawnika pozycyjnego typu 8692/8693 wykonana jest z materiałów odpornych chemicznie co predysponuje ustawnik do stosowania w branżach higienicznych, spożywczych i farmaceutycznych. Obudowa jest zgodna z normą IP co ułatwia utrzymanie czystości. W połączeniu z siłownikami Burekrta, unikalny system zaworu z pilotem pozwala na odzyskiwanie sprężonego powietrza i zabezpiecza wnętrze przed zanieczyszczeniami. 

Budowa